Materiały do nauki angielskiego przed maturą – co zawierają

Przygotowanie do matury z języka angielskiego nie musi stanowić wielkiego wyzwania pod warunkiem dopasowania wartościowych materiałów. Szczególnie ważna propozycja to repetytorium maturalne angielski. Co zawiera i w jaki sposób pomaga uczniom przed egzaminem dojrzałości?

Co można zyskać na dobrych materiałach?

Przede wszystkim repetytorium maturalne angielski to szansa na poznanie całe struktury egzaminu od formy ustnej po pisemną wraz z wyszczególnieniem najpopularniejszych błędów, ale tutaj wszystko zależy od wydawnictwa. Coraz więcej opracowań dla maturzystów przybiera formę interaktywną powiązaną z podcastami, czy innymi dodatkami usprawniającymi proces zdobywania wiedzy. Dzięki publikacjom wydawanym przez dobre marki maturzysta jest w stanie lepiej zaplanować odgrywanie ról i otrzymuje gotowy słowniczek najważniejszych wyrażeń. Przed maturą warto szczególnie pracować nad wypowiedzią pisemną, nad rozumieniem tekstów pisanych i rozumieniem ze słuchu. To podstawowe umiejętności. Przyda się też rozwiązywanie zadań z lat poprzednich, często uwzględnionych bezpośrednio w repetytorium. Przykładowe arkusze oswajają ucznia z faktycznym egzaminem dojrzałości i realnie zmniejszają stres. Dobrze, jeżeli uczeń pozna kryteria oceniania i zrozumie, w jaki sposób buduje się punktację. Matura z angielskiego nie jest przesadnie trudna, ponieważ wiele zagadnień występuje w mocno powtarzalnym schemacie.

Od poziomu podstawowego po kwestie zaawansowane

Dobre materiały do nauki uwzględniają przygotowanie do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Rozumienie tekstów pisanych przydaje się naturalnie w życiu codziennym, a nawet przy późniejszym zatrudnieniu, dlatego lepiej nie ograniczać się tylko do egzaminu, ale patrzeć w przyszłość. Inne pomoce to lista najczęściej używanych słów w języku angielskim, podcasty po angielsku z różnych tematyk, konwersacje ze znajomymi lub osobami zorganizowanymi w grupach tematycznych. Repetytorium zbiera cały materiał w jednym miejscu i daje świadomość, w jaki sposób egzamin przebiega. To absolutne minimum programowe dla każdego maturzysty.