Ogłoszenia duszpasterskie


SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 17 maja 2020


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. 

Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. 

W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych. Dziś na wszystkich Mszach św. czytamy list Księży Biskupów z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Dziś, podobnie jak wczoraj i jutro po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo majowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. 

Modlitwy zakończymy Apelem Jasnogórskim w intencji naszych rodzin i parafii.

2. Jutro dzień trzeci „Triduum Papieskiego pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”

7.00 Msza święta, następnie Wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny dziewiątej. W tym czasie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

17.00 Msza święta, nabożeństwo majowe oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. W tym czasie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty. Dzień zakończymy Apelem Jasnogórskim w intencji ochrony życia każdego człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci, czego wielkim promotorem był św. Jan Paweł II. Każdego dnia, 16, 17 i 18 maja o godz. 21.37 we wszystkich parafiach naszej diecezji  biją wszystkie dzwony na chwałę Boga za życie i pontyfikat Świętego Papieża.

3. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. o godz. 17:00, jedynie w piątki o 16:40 na zakończenie adoracji, przed Mszą św. wieczorową. 

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

5. Na prośbę Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski przekazujemy poniższą informację.  

„W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne 

„Santo subito – Prorok naszych czasów”, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.

Koncert został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania!”.